Linia RENAISSANCE

Skóra kobiet różni się strukturą  od skóry mężczyzn. Zawiera  mniej gruczołów łojowych i jest znacznie cieńsza, przez co szybciej  pojawiają  się  na niej widoczne zmarszczki i pozostałe oznaki starzenia. Mężczyźni zachowują młodą skórę dłużej, dzięki hormonom męskim, które obficie zaopatrują komórki w składnik zwany epidermalnym czynnikiem wzrostu (EGF). Substancja ta optymalizuje regenerację i nawilżenie skóry oraz stymuluje podziały warstwy twórczej, co prowadzi do wygładzenia naskórka i spłycenia zmarszczek.

U kobiet stężenie hormonu odpowiedzialnego za dystrybucję EGF jest niewielkie. Możliwe jest jednak uzupełnienie tego bardzo ważnego składnika od zewnątrz.
Seria Epidermal Growth Factor zawiera epidermalny czynnik wzrostu (EGF), który poprawiając grubość naskórka, zapobiega wiotczeniu skóry oraz zmarszczkom.
Produkty

Linia Synthesis

Włókna kolagenowe to podstawowy budulec tkanki łącznej. Ich rolą jest zapewnienie skórze odpowiedniego napięcia i sprężystości. Z biegiem czasu zdolność fibroblastów do wytwarzania kolagenu spada, co odbija się negatywnie na wyglądzie skóry. Efektem obniżenia poziomu kolagenu są zmarszczki, utrata właściwego owalu twarzy i zwiotczenie skóry.

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że pozyskiwane z ziaren soi naturalne molekuły HRGP mają zdolność do stymulowania syntezy kolagenu. Z kolei oligosacharydy z kwiatów nieśmiertelnika wpływają pozytywnie na wzrost produkcji białka odgrywającego kluczową rolę w prawidłowym sieciowaniu włókien kolagenowych. Kompleks ProColagen+, łącząc w sobie unikalne właściwości tych dwóch składników, stanowi skuteczne rozwiązanie w walce z upływającym czasem.